تکنولوژی

بهترین روش های تشخیص خط کش اهمی اصلی از تقلبی

تشخیص خط کش اهمی اصلی از تقلبی

در این مقاله قصد راهنمایی و کمک به خریداران گرامی در جهت شناسایی و تشخیص خط کش اهمی اصلی از تقلبی یا نمونه های به اصطلاح فیک در بازار را داریم. با اینکار هم از اتلاف وقت و هزینه شما خوبان جلوگیری کنیم و هم خدمتی هر چند ناچیز اما تاثیر گذار به صنعت و صنعتگران پر تلاش کشور عزیزمان کرذه باشیم. پس در ادامه مطلب همراه ما باشید تا نکات مهمی را با یکدیگر مرور کنیم و میزان آگاهی شما عزیزان را افزایش دهیم.

همانطور که همه می دانیم اخیرا در هر زمینه ای علی الخصوص صنعت و لوازم یدکی ماشین آلات، وجود اجناس تقلبی و فیک به معزلی برای صنعتکاران و مصرف کنندگان عزیز تبدیل شده است و البته خط کش اهمی به عنوان یک قطعه مصرفی نیز از این مورد مستثنا نیست و اتفاقا یکی از قطعات با انواع بسیار زیاد برند فیک و تقلبی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

اولین اقدام برای جلوگیری از خرید اجناس تقلبی همیشه و در همه حال، خرید از فروشندگان معتبر و دست اول است و اینکه هیچ وقت بخاطر قیمت پایینتر یا راحتی در خرید، اجناس به ظاهر مشابه را از هر فروشنده و فروشگاهی خرید نکنید.

دومین مورد که اهمیت بالایی دارد شباهت در ظاهر و شباهتهای عمدی و ماهرانه است که توسط سازنده جنس تقلبی در مارک و برند حک شده بر روی اجناس می باشد که مورد اخیر بسیار زیاد باب شده است و با کمی دقت و توجه توسط خریداران قابل شناسایی است.

حال با فرض اینکه شما قطعه ای مثل خط کش اهمی را برای ماشین آلات خود تهیه کرده اید و می خواهید از اورجینال و غیر تقلبی بودن آن اطمینان پیدا کنید کافیست ابتدا ظاهر و کیفیت بسته بندی و همچنین جنس بدنه آن را مورد بررسی قرار دهید، سپس اگر هنوز شک و تردید داشتید می توانید پس از نصب بر روی ماشین آلات تست های عملی انجام دهید.

روش های تست خط کش اهمی

  1. یکی از تست ها به این صورت خواهد بود که شما می بایست خط کش اهمی را دقیقا از نظر طولی در حد وسط قرار دهید و با ابزار اندازه گیری و یا توسط سیستم کنترل دستگاه مورد نظر ببینید آیا مقدار خروجی خط کش تا چه حد با مقدار نشان داده شده مطابقت دارد.
  2. تست دیگر که نشان دهنده کیفیت و دقت خط کش اهمی را مشخص می کند به این صورت است که خط کش را در موقعیت مشخصی حرکت می دهیم و علامت می گذاریم و مقدار نشان داده شده توسط ابزار اندازه گیری یا سیستم کنترل را ثبت می کنیم. سپس چندین مرتبه خط کش را به ابتدا و انتها برده و بعد مجدد به همان موقعیتی که علامت زده بودید برگردانید و دوباره مقدار نشان داده شده توسط ابزار اندازه گیری یا سیستم کنترل را ثبت می کنید. چندین بار این عمل را انجام دهید تا از دقت خط کش اهمی اطمینان پیدا کنی.
  3. نکته دیگر که در زمان استفاده از خط کش اهمی احتمالا مشاهده خواهید کرد میزان پرش یا نوسان مقدار نشان داده شده در ابزار اندازه گیری و یا سیستم کنترل خواهد بود که مشخصه قابل ملاحظه ای برای تشخیص خط کش اهمی تقلبی می باشد. البته این مورد اهمیت زیادی دارد و در کارکرد و دقت ماشین آلات تاثیر بسزایی خواهد داشت.

در نهایت پس از نصب خط کش اهمی بر روی دستگاه و مدت زمان محدود و پس از مقداری کاکرد معمول، خرابی زود هنگام و یا کارکرد با اختلال سیستم از بی کیفیت بودن یا تقلبی بودن خط کش خریداری شده مطلع خواهید شد.

در زیر شکل چند نمونه خط کش اصلی با بسته بندی قدیم و همچنین بسته بندی و پکیج جدید نشان داده شده است.

بسته بندی جدید و قدیمی خط کش اهمی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *